Vyhledávání
0
Nákupní košík je prázdný

O NÁS - GOLD atelier

Gold ateliér

První počátky společnosti sahají do roku 1863, kdy rodina Novákova dostala od zlatnické obce povolení k provozování šperkařské živnosti.

Na tuto tradici později navázal jeho syn, Jiří Novák, který se po studiu střední Umělecko-průmyslové školy v Turnově rovněž věnoval výrobě šperků. V 50. letech jeho činnost násilně přerušilo znárodnění jeho výrobní dílny i sítě maloobchodních prodejen. Na konci 80. let, kdy se začaly uvolňovat podmínky pro soukromé podnikání, převzal štafetu jeho syn, Jiří Novák ml., který šperkařskou výrobu obnovil.

Od roku 1988 se věnuje výrobní a maloobchodní činnosti, od roku 1992 rozšiřuje své aktivity i na velkoobchod. Svou společnost postupně buduje, přijímá nové zaměstnance a rozšiřuje technologické zázemí výroby. Po důkladném průzkumu trhu a dostupných technologií v roce 2017 (??) zcela mění organizaci výroby tak, aby vyžadovala minimum lidské práce a zaručovala vysokou kvalitu výsledných šperků. V dílně zpracovává kromě zlata a stříbra také platinu a věnuje se i výrobě drobného zboží a doplňků z mědi a mosazi.

O své zkušenosti se neváhá podělit s kolegy z oboru, což nakonec vede k rozhodnutí rozšířit činnost i o prodej specializovaných strojních zařízení. Od roku 2018 (??) je pan Jiří Novák se svou značkou JNG Technology oficiálním distributorem výrobků značek Yihui Casting, Hispana a 3D Systems.